ZAJĘCIA DLA DZIECI

Szanowny rodzicu

Jeśli znalazłeś się w tym miejscu to znaczy że szukasz dla swojego dziecka zajęć ruchowych, które umożliwią mu wszechstronny rozwój, zabawę, i naukę nowych umiejętności ruchowych ASG to miejsce, w którym mamy jasno sprecyzowane cele, odpowiednie metody i środki, które rozwiną Twoje dziecko.

Gimnastyka sportowa wraz z jej uproszczonymi formami i odmianami to sport wymagający nie należący do łatwych. Tylko odpowiednie podejście i wysokie umiejętności trenerskie zapewnią Twojemu dziecku przyjemność i zabawę z trenowania gimnastyki czyniąc ten spoty łatwym i przyjemnym.

ASG w trosce o najwyższą jakość swoich usług przygotowała pakiet zajęć dostosowanych do każdego dziecka w zależności od wieku i celu zajęć.

„BEGINNERS I”

Zajęcia dla najmłodszych dzieci od 4-tego roku życia. Ukierunkowane głównie na naukę budowania więzi społecznych takich jak funkcjonowanie w grupie, współzawodnictwo, współpraca. Trening obfituje w gry i zabawy koordynacyjne, skoczne, bieżne, gibkościowe, z mocowaniem i dźwiganiem, szybkościowo-zwinnościowe. Zawierają w sobie naukę najprostszych ćwiczeń gimnastycznych o charakterze kształtującym i korekcyjnym.
Czas trwania” 60 min.

* Polecane jako „pierwsza przygoda” ze sportem dziecka. Umożliwiają prawidłowy
wzrost dziecka i wszechstronny rozwój. Doskonałe jako profilaktyka wad postawy.

„BEGINNERS II”

Zajęcia dla dzieci od 6-tego roku życia. Ukierunkowane głównie na ćwiczenia porządkowo-dyscyplinujące zawierające elementy musztry wojskowej tj. ustawienia w szeregu, zastępach, rzędach itp. Dzieci rozwijają się poprzez ćwiczenia koordynacyjne, skoczne, bieżne, gibkościowe, z mocowaniem i dźwiganiem, szybkościowo-zwinnościowe i rozwijające analityczne myślenie w formie zabawowej, naśladowczej i ścisłej. Trening w tej grupie to nauka i doskonalenie prostych ćwiczeń gimnastycznych takich jak przewroty w przód w tył, stanie na głowie i rękach, mostki, szpagaty itp.
Czas trwania: 60 min.

* Polecane jako „pierwsza przygoda” ze sportem dziecka, kontynuacja z poziomu „BEGINNERS I”. Umożliwiają prawidłowy i wszechstronny rozwój, kształtują zdolności motoryczne, prawidłowe wzorce ruchowe i cechy osobowościowe. Doskonałe jako profilaktyka wad postawy i dodatkowa porcja dobrze ukierunkowanego ruchu.

„ADVANCED”

Zajęcia dla dzieci w młodszym wieku szkolnym i szkolnym. Przeznaczone dla dzieci z dobrze rozwiniętymi umiejętnościami ruchowymi. Prowadzone są w metodzie głównie ścisłej. Zawierają naukę oraz doskonalenie trudniejszych ćwiczeń kształtujących, średnich i trudnych ćwiczeń gimnastycznych. Doskonale uzupełnienie sportów takich jak: taniec, sporty i sztuki walki, gry zespołowe.
Czas trwania: 90 min.

*Zajęcia z podziałem na dziewczęta i chłopców. Polecane dla dzieci, które wykazują większą sprawność ruchową lub predyspozycje do uprawiana sportu.